W dniu 21 kwietnia 2021 odbyło się szkolenie dla naszych instalatorów. Prowadzącym szkolenie byli przedstawiciele firmy STIEBEL ELTRON. Omówiono na szkoleniu przede wszystkim zagadnienia związane z doborem i montażem pomp ciepła. Instalatorzy uzyskali odpowiedzi na pytania, dlaczego jest ważny bufor w instalacji oraz na co zwrócić uwagę, aby instalacja pompy ciepła była najbardziej wydajna. Omówiono podłączenia hydrauliczne, elektryczne oraz charakterystyki pomp ciepła.

Firma STIEBEL ELTRON to producent z ponad 40 letnim doświadczeniem w produkcji pomp ciepła. Posiada wydajne i innowacyjne rozwiązania do ciepłej wody, ogrzewania, wentylacji i chłodzenia. Dzięki szerokiej gamie produktów STIEBEL ELTRON już dziś ma właściwe rozwiązanie, aby przygotować domy na przyszłe wymagania.

Jednym z nich jest pompa ciepła, która jest ekologicznym, niskotemperaturowym urządzeniem grzewczym, którego zasada działania opiera się na znanych zjawiskach i przemianach fizycznych. Pompa ciepła zamienia energię nagromadzoną w powietrzu, wodzie i glebie na ciepło. Energia zgromadzona w tych trzech zasobach naturalnych jest dla nas stale dostępna, warto więc korzystać z niej dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń.

STIEBEL ELTRON oferuje wysokowydajne pompy ciepła powietrze-woda, solanka-woda oraz woda-woda do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej i chłodzenia dla każdego gospodarstwa domowego, biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń: obiekty nowe lub modernizowane, instalacje wewnętrzne lub zewnętrzne.

Uczestnikom szkolenia dziękujemy za udział.

image000000

3740_baza-firm_1_png_stiebel-2